Dekoratif Cephe Yalıtım Sistemleri

Mantolama Nedir?

MANTOLAMA ISI YALITIM SİSTEMLERİ

Mantolama kısaca, binaların ısı yalıtım levhaları ile kaplanması uygulamasıdır.

 

Son yıllardaki ekonomik krizler ve enerjinin maaliyeti gibi sebepler enerji verimliliğinin ve mantolama nın önemini artırmıştır. Hızla büyümeye devam eden mantolama pazarı beraberinde yenilikleri ve mevcut sistemi tamamlayacak bazı aksesuar taleplerini oluşturmuştur.

Bu anlamda BİNA Yapı mantolama sektöründeki 10 yıllık bilgi birikimi ile sektörün ihtiyaçlarını anlayıp, bu ihtiyaçlar doğrultusunda, kendileride ısı yalıtım malzemeleri olan Ekspande Polistren (EPS) ve Ekstrüde Polistren (XPS) malzemelerin akrilik söve sıvası ile kaplanması ile yeni nesil dekoratif mantolama sitemi olarak adlandırabileceğimiz BİNA Cephe Kaplamaları sistemini geliştirmiş ve Türkiyede ki ilk üreticisi olmuştur.

Mevcut veya yeni hertürlü yapıda kullanılabilen bu çağdaş kaplamalar klasik mantolama sisteminin tüm avantajları yanısıra çok daha dekoratif ve estetik bir sistemdir. Uygulaması çok kolaydır, işçilikten ve zamandan tasarruf sağlar. Standart modelleri (derzli kaplama, yalı baskı kaplama, seramik görünümlü kaplama, taş görünümlü kaplama, tetta cotta görünümlü kaplama, tuğla görünümlü kaplama) olduğu gibi isteğe bağlı özel modelleride mevcuttur.

 

BİNA Cephe Kaplamaları markası ile pazara sunulan bu ürünler, yıllardır birçok prestijli projede kullanılmış aranılan güvenilir bir marka olmuştur.